Herbaciany zen

Herbata, która pomaga w życiu, sprawia, że czujesz się zdrowo i masz dobre samopoczucie, a dodatkowo pysznie smakuje i przynosi radość z każdą filiżanką? Jest taka. A dodatkowo jeśli dzięki niej możemy trzymać wymarzoną sylwetkę to tym bardziej można się pokusić o picie jej każdego dnia. Herbata pomagająca w odchudzaniu to jedna z najlepszych metod mało inwazyjnych w często długotrwałym i męczącym procesie gubienia zbednych kilogramów. Jest wiele odmian herbat czerwonych – Oolong, Puszong, Pu-erh.

herbaty zen

Są one półfermentowane. Jednak największe właściwości związane ze wspomaganiem odhcudzania ma odmiana pu-erh, najcenniejsze liście tej herbaty leżakują nawet ponad 50 lat. Pu-erh dzięki swoim właściwościom pomaga zgubić zbędne kilogramy, sprawia, że czujemy się lekko i mamy dobre samopoczucie. Herbata ta przyspiesza metabolizm i reguluje trawienie. Dodatkowo zawiera wiele witamin i substancji odżywczych odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu, takich jak przeciwutleniacze, które odpowiadają za zapobieganie procesom starzenia sie organizmu. Do innych składników cennych dla naszego zdrowia i zawartych w herbacie należą również witaminy, sole mineralne oraz inne substacje. Pu-erh oczyszcza organizm z toksyn, pomaga pozbyć się zalegającego tłuszczu i sprawia, że możemy poczuć się lekko i zwiewnie. Herbata ma działanie obniżające poziom choresteloru w organizmie.

Te wszystkie drogocenne właściwości to działanie polifenoli i enzymow zawartych w tym wyjątkowym napoju. Picie tej wspaniałej herbaty, której kolebką są Chiny sprawia, że nasz nawyk sięgania po filiżankę herbaty kilka razy dziennie może przynieść więcej korzyści niż się wydaje. Dobra dla zdrowia, dla figury, niezwykle smaczna i aromatyczna herbata pu-erh sprawi, że dobre samopoczucie nie opuści nas nawet na chwilę. Sama świadomość, ze robi sie coś dobrego dla swojego organizmu jest nieocenioną wartością i dodaje energii. Zwłaszcza, że działanie to jest nie tylko związane z odchudzaniem, czerwoną herbatę powinni pić wszyscy dlatego, że poprawia pamięć, ma działnie obniżające ciśnienie we krwi a także, co wykazują ostatnie badania – zmiejszają ryzyko występowania chorób nowotworowych. Dzięki kilku filiżankom herbaty pu-erh możemy zwiększyć więc zawartość niezbędnych dla dobrego samopoczucia składników mineralnych i witamin i cieszyć się dobrym zdrowiem, nie używając przy tym sztucznej suplementacji, która nie zawsze przynosi pożądane efekty. Powiedzcie sami, czyż to nie herbaciany zen?